Niedziela 22.12.2024

Aktualności

INFORMACJE REGULAMIN

Świetlica

INFORMACJE



Rekrutacja do świetlicy na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice,

w okresie od 01.03 do 31.03 prowadzone są zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025. Podstawą zapisu jest złożenie karty zapisu do swietlicy wraz z częściami A, B, C stanowiącymi całość. Karta zapisu znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce  rekrutacja lub w linku poniżej.

Karta-zgloszenia-do-swietlicy-SP10_2024.pdf



 

Szanowni rodzice, serdecznie witamy w nowym roku szkolny. Dołożymy wszelkich starań, żeby dzieci były bezpieczne i zadowolone z pobytu w świetlicy. Wpłaty na fundusz świetlicy można uiszczać na konto bankowe  PKO BP numer:  
52 1020 1055 0000 9102 0341 018


W tytule pwisując imię i nazwisko dziecka oraz klasę. Opłata wynosi 10,00 zł. miesięcznie. 

Dzięki Państwa wpłatom możemy zapewnić dzieciom materiały plastyczne, zabawki, klocki i inne potrzebne rzeczy uatrakcyjajnące czas spędzany w świetlicy.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.




Zajęcia świetlicowe w naszej szkole to przede wszystkim czas odpoczynku oraz dobrej zabawy.
Świetlica dysponuje 5 salami wyposażonymi w nowoczesny sprzęt audio - wizualny, pomoce dydaktyczne,  różnorodne zabawki, klocki i gry planszowe.
Nad prawidłową opieką i bezpieczeństwem dzieci czuwają wykwalifikowani pedagodzy , wychowawczynie.
Uczniowie w naszej świetlicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, technicznych, czytelniczych, muzyczno – tanecznych, szachowych.
Codziennością są także gry i zabawy ruchowe na powietrzu lub w sali gimnastycznej.
Ponadto w świetlicy prowadzone są  zajęcia edukacyjne utrwalające oraz poszerzające wiedzę zdobytą na zajęciach lekcyjnych (quizy, zagadki, oglądanie prezentacji multimedialnych czy krótkich filmów edukacyjnych).
Uczniowie przebywający w świetlicy mają możliwość odrabiania prac domowych, wyrównywania braków, mogą także rozwijać swoje zdolności.
Bogata oferta zajęć jakie proponujemy uczniom sprawia, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a czas spędzony w świetlicy będzie dla dzieci miły i przyjemny.
Praca świetlicy opiera się na Programie Wychowawczym Świetlicy oraz na Rocznym Planie Pracy, układanym pod kątem potrzeb podopiecznych, który jest zgodny  z Programem Wychowawczym Szkoły.



Świetlica w naszej szkole czynna jest codziennie od 7:00 do 17:30

Główne założenia programowe świetlicy:

  1. Każde dziecko jest największą wartością naszej świetlicy.

  2.  „Świetlica to nasz drugi dom” – mamy ambicję bycia świetlicą przyjazną dziecku w której spotyka się ono z atmosferą życzliwości, zainteresowania, zrozumienia, sprzyjającą tworzeniu się związków koleżeńskich i przyjacielskich.

  3. Dbamy o integrację grupy, prawidłowe relacje zachodzące pomiędzy jej członkami na podstawie dialogu, obserwacji, wywiadu.

  4. Dążymy do dokładnego poznania dziecka, by móc zindywidualizować metody wychowania i nauczania.

  5. Dbamy o to, by czas w świetlicy był zaplanowany atrakcyjnie i ciekawie, by zajęcia w grupie były prowadzone w sposób aktywny i twórczy, by rozwijały zainteresowania i uzdolnienia wychowanków.

  6. Staramy się w miarę możliwości organizować pomoc w nauce i tworzyć odpowiednie do niej warunki.

 

                           



RAMOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

7.00 – 8.00

DYŻUR, ZABAWY DOWOLNE DZIECI POD OPIEKĄ NAUCZYCIELA 

8.00 – 11.30

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE W KLASACH

11.30–12.30

POWITANIE DZIECI PO LEKCJACH, CZAS NA RELAKS, SPOŹYWANIE OBIADU

12.30-13.30

 

ZAJĘCIA REKREACYJNO – SPORTOWE
(gry i zabawy na świeżym powietrzu, sali gimnastycznej)

Zabawy relaksacyjne,  zabawy przy stolikach.

13.30- 14.00

PODWIECZOREK – czynności higieniczne , wietrzenie sali, spożywanie posiłku.

14.00-15.00

CZAS NA PRACĘ DOMOWĄ – odrabianie pracy domowej z pomocą nauczyciela.

 

15.00- 16.00

ZAJĘCIA TEMATYCZNE WYNIKAJĄCE Z PLANU PRACY  
(ZAJĘCIA CZYTELNICZE, MUZYCZNE  PLASTYCZNE, TECHNICZNE ,PRZYRODNICZO – EKOLOGICZN,  ZABAWY DYDAKTYCZNE, KONKURSY, QUIZY , ZAGADKI ZWIĄZANE Z TEMATEM TYGODNIA).

16.00- 16.30

ZABAWY WEDŁUG ZAINTERESOWAŃ POD OPIEKĄ NAUCZYCIELA
( zabawy muzyczno – ruchowe, Just – Dance, oglądanie bajek i filmów dla dzieci).

16.30- 17.30

DYŻUR - PRACE PORZĄDKOWE W ŚWIETLICY, ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI 

 

DOPUSZCZA SIĘ ZMIANY W CZASIE I KOLEJNOŚCI  Z UWAGI NA POGODĘ I POTRZEBY DZIECI.

 



PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI ZE ŚWIETLICY

1.   Opiekę nad dzieckiem w drodze do szkoły i z powrotem powinni sprawować rodzice (opiekunowie prawni lub upoważnione przez nich – na piśmie – osoby, zapewniające dziecku pełne bezpieczeństwo). Osoba, która może przejąć pełną odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka musi mieć 18 lat, w innych przypadkach odpowiedzialność prawną ponoszą rodzice.

2.   Rodzice (opiekunowie prawni lub osoby upoważnione) przyprowadzają dzieci do szkoły do wyznaczonego wejścia.

 3.  Rodzice zobowiązani są przyprowadzać do świetlicy dzieci   zdrowe.

 4.   Dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę nie należy przyprowadzać do świetlicy. Dzieci zakatarzone, przeziębione, kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Nauczyciel ma prawo wezwać rodzica/opiekuna prawnego w razie stwierdzenia symptomów choroby.

5.  Dziecko przychodząc do świetlicy zapisuje się na listę obecności, tzn. podchodzi do biurka i podaje wychowawcy imię, nazwisko oraz klasę, do której chodzi.

6.   Na początku roku szkolnego kierownik i wychowawcy świetlicy zbierają od rodziców pisemną deklarację (kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej), określającą osoby upoważnione do odbioru dziecka ze świetlicy.

7.   Rodzice, których dzieci odbierane są przez starsze rodzeństwo, wyrażają zgodę oraz wypełniają oświadczenie o  odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci w drodze ze szkoły do domu.

8. Jednorazowe upoważnienie na odbiór dziecka ze świetlicy wystawia rodzic (opiekun prawny) i musi ono zawierać: imię, nazwisko, nr dowodu osobistego osoby odbierającej dziecko oraz czytelny podpis rodzica (opiekuna prawnego).

9.   Gdy dziecko wychodzi ze świetlicy, zgłasza swoje wyjście do domu wychowawcy świetlicy.

10. Dziecko odbierane jest przez rodzica (opiekuna prawnego lub osobę upoważnioną) za pośrednictwem telefonu komórkowego.

11. Wychowawca świetlicy, w chwili odbioru dziecka przez rodzica (opiekuna prawnego, lub osobę upoważnioną), odnotowuje ten fakt w dzienniku (ma prawo poprosić, każdą upoważnioną osobę, o dowód osobisty w celu zweryfikowania danych).

12.  Rodzice  (opiekunowie prawni lub osoby upoważnione) zobowiązani są do poinformowania wychowawcy o odbiorze dziecka ze świetlicy lub z miejsca przebywania grupy świetlicowej np. boiska szkolnego, patio świetlicowego, korytarza szkolnego. Można pozwolić dziecku odejść dopiero wtedy, gdy rodzic (opiekun prawny lub osoba upoważniona) dotarł na miejsce pobytu grupy.

13. Życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.

14.  W przypadku nie odebrania dziecka przez rodziców (opiekuna prawnego lub osobę upoważnioną) ze świetlicy szkolnej do godziny 17.30 wychowawca świetlicy:

a)  skontaktuje się telefonicznie z rodzicami (prawnymi opiekunami);

b)  zapewni bezpieczeństwo i opiekę dziecku;

c)   po wyczerpaniu wszystkich dostępnych możliwości kontaktu z rodzicami (opiekunami prawnymi lub osobami upoważnionymi do odbioru dziecka) zawiadamia policję;

d)     wychowawca świetlicy sporządza notatkę na temat zdarzenia i podjętych działań.

15.  Wychowawca świetlicy lub inny pracownik szkoły nie może odprowadzać ucznia do domu.

16. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy szkolnej nie może być pod wpływem alkoholu ani środków odurzających.

17.  W przypadku podejrzenia przez nauczyciela, że rodzic (opiekun prawny lub osoba upoważniona) zgłosił się po dziecko w stanie wskazującym na nietrzeźwość, wychowawca świetlicy:

a)  niezwłocznie powiadamia , pedagoga lub dyrektora szkoły;

b)  nakazuje osobie nietrzeźwej opuścić teren szkoły;

c)  wzywa do szkoły drugiego rodzica lub innego opiekuna dziecka;

d)  jeżeli wezwanie innego opiekuna jest niemożliwe (a dodatkowo nietrzeźwa osoba odmawia opuszczenia budynku szkoły i żąda wydania dziecka), wychowawca wzywa policję.

e)  wychowawca świetlicy sporządza notatkę na temat zaistniałego zdarzenia i podjętych działań.