Niedziela 21.01.2018

POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO

„EDUKACJA PRZEZ SZACHY
W SZKOLE"

Od września roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole został wprowadzony nowy projekt o nazwie „Edukacja przez szachy w szkole”, który realizowany jest w klasach 2 i 3.

Projekt jest realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.  Zajęcia szachowe odbywają się raz w tygodniu  i obejmują wszystkich uczniów danego oddziału.

Gra w szachy niesie ze sobą szereg zalet pośród, których warto wspomnieć chociażby  o rozwijaniu logicznego myślenia, umiejętności analitycznych, pamięci, kreatywności czy dyscypliny.

2 czerwca 2017 roku na warszawskim Torwarze odbył się już kolejny,  IV Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.

W 9 grupach rywalizowało ponad 700 młodych szachistów z całej Polski. Dla wielu był to pierwszy tak duży turniej i możliwość rywalizacji z rówieśnikami z różnych regionów kraju.

Do Turnieju mogliśmy wytypować tylko 6 najlepszych szachistów z trzech klas 3 i czterech klas 2.

Po eliminacjach szkolnych okazali się nimi:

ü  Jan Bajena z kl. III c

ü  Agata Chudzyńska z kl. III b

ü  Filip Draniak z kl. III b

ü  Przemysław Drabik z  kl. III c

ü  Bartosz Orzechowski z kl. III c

ü  Patryk Gawlik z kl. III b

ü  Maciej Śledziewski z kl. III b

ü  Franciszek Remus z kl. III a

ü  Liwia Pyszkiewicz z kl. III b

ü  Oliwier Rzewuski z kl. III c

Rywalizacja była zacięta. Nasi zawodnicy rywalizowali z uczniami biorącymi udział w takim turnieju po raz trzeci i czwarty. Wielu z nich posiada już V, IV lub III kategorię szachową. Ale mimo wszystko radzą sobie nieźle. Dużo wygranych powoduje, że na 137 szkół biorących udział w tymże turnieju nasza drużyna zajmuje miejsce w pierwszej połowie !!! Uzyskując wynik jeszcze lepszy niż w tamtym roku J

GRAMY CORAZ LEPIEJ J J J

GRATULUJEMY!!!

Towarzyszyli nam rodzice niektórych zawodników, którym bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie. J

Dumna opiekunka naszej szkolnej drużyny szachowej

Ewa Niewiadomska

Więcej wyników:

III  TURNIEJ FINAŁOWY

OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU

POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO

„EDUKACJA PRZEZ SZACHY
W SZKOLE"

Od września w naszej szkole został wprowadzony nowy projekt o nazwie „Edukacja przez szachy w szkole”, który realizowany jest w klasie 2 i będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym. Projekt jest realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.  Zajęcia szachowe odbywają się raz w tygodniu  i obejmują wszystkich uczniów danego oddziału.

Gra w szachy niesie ze sobą szereg zalet pośród, których warto wspomnieć chociażby  o rozwijaniu logicznego myślenia, umiejętności analitycznych, pamięci, kreatywności czy dyscypliny.

3 czerwca 2016 roku na warszawskim Torwarze odbył się III Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.

z rówieśnikami z różnych regionów kraju. Między innymi dla naszych uczniów. Do Turnieju mogliśmy wytypować tylko 6 najlepszych szachistów z trzech klas 2.

Po eliminacjach szkolnych okazali się nimi:

ü  Jan Bajena z kl. II c

ü  Filip Draniak z kl. II b

ü  Bartosz Orzechowski z kl. II c

ü  Tymon Puczyński z kl. II c

ü  Liwia Pyszkiewicz z kl. II b

ü  Oliwier Rzewuski z kl. II c

Rywalizacja była zacięta. Nasi zawodnicy rywalizowali z uczniami biorącymi udział w takim turnieju po raz trzeci. Wielu z nich posiada już V, IV lub III kategorię szachową. Ale mimo wszystko radzą sobie nieźle. Dużo wygranych powoduje, że na 143 szkoły biorące udział w tymże turnieju nasza drużyna zajmuje miejsce w pierwszej połowie !!!

TO NASZ DEBIUT, A JUŻ TAKI WYNIK!!! J

GRATULUJEMY!!!

To dopiero początek naszych startów!...

Towarzyszyli nam rodzice niektórych zawodników, którym bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie. J