Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie informuje:
09.11.2020 r. oraz 10.11.2020 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych dla klas I-VIII. Jednocześnie szkoła na prośbę rodziców zapewnia dzieciom opiekę, organizując zajęcia opiekuńcze
w godzinach 7:00-17:30
Ewentualne zapisy proszę kierować do wychowawców klas do 4 listopada 2020 r.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.
Szanowni Państwo,
w związku z wprowadzonymi kolejnymi obostrzeniami w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii, niemożliwe jest przeprowadzenie w dniach 27-29 października br. kolejnych etapów szkolnych konkursów przedmiotowych (historia, fizyka, biologia, wos, geografia i chemia).
Nowe terminy powyższych konkursów zostaną opublikowane na stronie internetowej MSCDN i na stronie szkoły.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Mirosława Śliwińska
Szanowni Państwo,
Decyzją rządu od 26 października do 8 listopada 2020 r. w klasach 4-8 zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII . Nauka odbywać się będzie zdalnie.
Wszystkie zajęcia będą odbywały się w aplikacji TEAMS zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć, który jest dostępny w dzienniku, a dla ułatwienia będzie dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce EDUKACJA ZDALNA .
Kontakty z wychowawcą, nauczycielami i uczniami będą odbywały się przez komunikatory w Librusie, pocztę mailową oraz telefonicznie.
Wprowadzone przepisy zobowiązują dyrektora szkoły do umożliwienia nauki na terenie szkoły uczniom niepełnosprawnym i tym, którzy ze względu na warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu.
Oddziały przedszkolne i klasy 1-3 pracują zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.
Świetlica szkolna pracuje zgodnie z harmonogramem czyli funkcjonuje od 7.00 do 17.30
Stołówka zapewnia posiłki zapisanym uczniom z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 zgodnie z harmonogramem.
Nauczanie indywidualne odbywa się zdalnie - wychowawcy poinformują o tym rodziców uczniów objętych nauczaniem indywidualnym.
Wszystkie informacje będę przekazywała na bieżąco.
Pozdrawiam serdecznie, życzę zdrowia.
Mirosława Śliwińska
Dyrektor Szkoły
zmianywfunkcjonowaniuszkolod24pazdziernikabrkomunikatmen.pdf
Opublikowano: 21 październik 2020
W dniu 28.09.2020 w Urzędzie Miasta w Pruszkowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie dotyczące wdrożenia w Mieście Pruszków projektu 9 tygodniowego Edu Kompas zdalna szkoła. Program służy standaryzacji ,certyfikacji oraz wzmocnieniu kompetencji cyfrowych w nauce zdalnej.
Edu Kompas zdalna szkoła jest programem, który ma stanowić wsparcie oświaty w samorządzie, umożliwiając wdrożenie projektu rozwojowego dla wszystkich nauczycieli i Dyrektorów w mieście Pruszków. Projekt umożliwi zrealizowanie tego przedsięwzięcia w sposób systemowy i będzie opierać się na wynikach badań diagnostycznych. Wynikiem tych działań będzie przeszkolenie całej kadry kierowniczej szkół i nauczycieli w celu uzyskania umiejętności, które pozwalają prowadzić edukację zdalną oraz uzupełniać za pomocą narzędzi cyfrowych edukację stacjonarną.
Decyzja o rozpoczęciu programu była wynikiem nie tylko dążeń Miasta do zapewnienia szkołom sprzyjających warunków do realizacji ich zadań i dbałości o rozwój kompetencji cyfrowych kadry pedagogicznej. Organ Prowadzący poszukiwał rozwiązań w zakresie standardów pracy szkół i wdrożenia narzędzi, m.in. rozwiązań technologicznych , które pomogą przygotować nauczycieli do efektywnej pracy i nowatorskich form pracy z uczniami, a Dyrektorów szkół do jak najlepszego zarządzania swoimi zespołami i tworzenia szkół hybrydowych.
Decyzja o rozpoczęciu programu jest także wynikiem starań Miasta o efektywne wykorzystanie środków na doskonalenie nauczycieli zapisanych w budżecie oraz przeprowadzenia takich szkoleń, które zapewnią systemowy proces zarządzania rozwojem kompetencji cyfrowych kadry oświatowej w Mieście Pruszków.
Realizacja projektu umożliwia stworzenie kompleksowych rozwiązań w zakresie zdalnego kształcenia, niezbędnych dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Warto dodać, że EDU Kompas zdalna szkoła będzie stanowił podstawę do budowania lokalnej sieci współpracy nauczycieli oraz poszukiwania lokalnych liderów oświaty. Wspólna praca może się przyczynić także do integracji lokalnego środowiska oświatowego oraz wymiany najlepszych praktyk.
Szanowni Państwo,
w związku z pojawieniem się u nauczyciela naszej szkoły pozytywnego wyniku testu na
COVID-19, nauczyciel i oddział w którym pracuje został skierowany na kwarantannę.
Kwarantanna trwać będzie od 21.10.2020r. do 26.10.2020r.
Pozostałe czynności podejmuje Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie.
Życząc Państwu zdrowia
Z poważaniem Mirosława Śliwińska
15 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała podniosła atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe złożyły ślubowanie. Uroczystego Pasowania na Ucznia dokonała pani dyrektor Mirosława Śliwińska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej NR 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów. Ta szkolna uroczystość dostarczyła uczniom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wielu wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.
Drodzy pierwszoklasiści życzymy Wam, aby każdy dzień w naszej szkole przyniósł Wam wiele radości
i satysfakcji.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, poświęcenie oraz zaangażowanie
w pracę z dziećmi i młodzieżą.
Dyrekcja SP Nr 10
Szanowni Rodzice!
W celu usprawnienia pracy stołówki od 01. 11.2020 r. wprowadzamy karty obiadowe.
Karta jest własnością szkoły, uczeń który zgubi kartę ponosi opłatę 15 zł.
W przypadku rezygnacji z obiadów kartę zwracamy do wychowawcy, który przekazuje do intendenta.
Wprowadza się zmiany w opłatach za obiady:
Wpłaty na konto za muszą być dokonywane zawsze z góry na każdy nowy miesiąc / do 25 dnia bieżącego miesiąca.
/np.: za listopad - do 25 października. Listopad 110 zł
Cele programu:
1. Integracja środowiska szkolnego
2. Edukacja rodziców w zakresie różnych aspektów wychowania
3. Kreatywne spędzenie czasu rodziców i dzieci
Metody pracy:
1. Wykład informacyjny
2. Warsztaty
3. Zajęcia praktyczne
Formy pracy:
1. Praca zbiorowa
2. Praca indywidualna
Koordynator realizacji programu: Agata Grzeniewska
"Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież Wam powiadam: krasnoludki są na świecie" - Maria Konopnicka
-----
17 września 2020 r. w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "Dzieci - Dzieciom".
15 uczniów naszej szkoły, którzy zostali wyłonieni podczas konkursu, napisało bajki dla swoich rówieśników. "Zwyczajny" konkurs stał się niezwykłym darem, który dzieci podarowały swoim kolegom i koleżankom w czasie izolacji społecznej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Prezydent Miasta Pruszkowa p. Paweł Makuch, wiceprezydenci p. Beata Czyżewska i p. Konrad Sipiera, dyrektor Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego p. Dorota Słowińska.
Szanowni Rodzice
Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.
Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.
Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.
Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.
Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/
Wydział Ochrony Środowiska.
„Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się
zaczyna.
Odtąd popłyną dni pracowite
Nad książką szkolną
i nad zeszytem.
Życzymy Wam wszystkim na początek
szkolnego roku samych szóstek i piątek”.
W dniu 01 września 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021. Przebiegała ona w kilku turach. Wypoczęci, opaleni i pełni zapału do pracy uczniowie, wrócili do murów szkoły, aby z uśmiechem powitać nowy rok szkolny.
Pani Dyrektor Mirosława Śliwińska życzyła, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania zainteresowań i pasji,a także pielęgnowania przyjaźni oraz współdziałania w grupie.
Drodzy uczniowie!
Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty.
Zdobywajcie wiedzę i umiejętności,
Znajdujcie nowe przyjaźnie i realizujcie swoje pasje!
W związku z zasadami obowiązującymi w Szkole w okresie przeciwdziałania Covid-19, prosimy o przyjście jednego rodzica lub opiekuna oraz zaopatrzenie się w maseczkę , rękawiczki oraz przybory do pisania.
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
DARIUSZ PIONTKOWSKI
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
listministraedukacjinarodowejzokazjirozpoczeciarokuszkolnego2020_2021wwersjipdf.pdf
Regulamin_Stolowki_Szkolnej_
Zapraszamy na domowe obiady w naszej szkolnej stołówce.
Zapisy na obiady przyjmujemy do 04.09.2020r
Zebranie z rodzicami uczniów klas „0”
Poniedziałek 31.08.2020r
Godzina 17:00
Mała sala gimnastyczna
Zebranie z rodzicami uczniów klas I
Poniedziałek 31.08.2020r.
Godzina 18:00
Hala sportowa
HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
01.09.2020 r.
Uroczystość odbędzie się w Sali gimnastycznej ( czas trwania około 15 minut), następnie klasy pod opieką wychowawców przejdą do sal lekcyjnych. Spotkanie z wychowawcami przewidziano na około 30 minut.
Wejście do szkoły:
A - wejście od ul. Kaletniczej /przy Security/
B - wejście od parkingu
C - drugie wejście od parkingu
D - wejscie od parkingu przedszkola
SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z KLASAMI
WYCHOWAWCY ORAZ ZASTĘPCY WYCHOWAWCÓW
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Oddział przedszkolny pracuje w godzinach 8.00 - 13.00. Zbiórka wychowanków 7.50, przed wejściem C.
Wychowawcy poszczególnych oddziałów odbierają dzieci od rodziców i wchodzą do sal: grupa "O" A - sala 1, grupa "O" B - świetlica 1.
Dzieci na teren szkoły wchodzą w maseczkach, dezynfekują ręce. W sali zdejmują maseczki.
Rodzice nie wchodzą na teren szkoły. Dla rodziców, którzy pracują i nie mogą zapewnić opieki będzie czynna świetlica od godz.13.00 - 17.00.
Uczniowie klas I - III samodzielnie wchodzą do szkoły / bez rodziców/.
Dzieci odbierane są od rodziców przed szkołą, przy wyznaczonym wejściu. Klasy "a" - wejście A, klasy "b" - wejście B, klasy "c " - wejście C.