Sobota 27.04.2024

Zajęcia profilaktyczne

Szanowni Państwo,

przekazuję Państwu  informacje Komendanta Straży Miejskiej dotyczące tematyki i zasad warsztatów prowadzonych przez Straż Miejską w Pruszkowie.

Zajęcia profilaktyczne prowadzone będą w pruszkowskich szkołach z zakresu zagrożeń w Internecie.

W ramach prac Zespołu d/s monitorowania sytuacji w placówkach oświatowych, Straż Miejska w Pruszkowie wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu dotyczącemu zajęć związanych z szeroko rozumianą profilaktyką zagrożeń w Internecie, przygotowała szereg warsztatów dla uczniów pruszkowskich szkół, które będą prowadzone w technologiach on-line np. na godzinach wychowawczych.  Z uwagi na specyfikę zajęć  on-line, a także bardzo duże obciążenie uczniów i nauczycieli związane z  trybem nauczania zdalnego, struktura warsztatów została skonstruowana w taki sposób, aby  każdy z zaproponowanych tematów lub modułów, mógł być realizowany niezależnie od innych.

Tematykę  wybranych szkoleń i termin ich realizacji ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Tematyka szkoleń:

-   „Odpowiedzialność nieletnich za popełnianie czynów niezgodnych z prawem”

-  „Cyberprzemoc"

-  „Akademia Bezpiecznego Człowieka"
-  „Bezpieczne zachowania"

Po ustaleniu szczegółów technicznych i terminów poszczególnych zajęć, zostaną Państwo poinformowani.

Dyrektor Mirosława Śliwińska