Sobota 27.04.2024

Dobre praktyki terapii logopedycznej w Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie

1. Czas trwania zajęć jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

2.  Zajęcia odbywają się w maksymalnie czteroosobowych grupach.

3. W zajęciach mogą brać udział dzieci zdrowe, czyli bez kataru, kaszlu, gorączki lub innych zespołów chorobowych.

4. Rodzice zobowiązani są do kontaktu z logopedą w celu uzyskania informacji na temat pracy
z dzieckiem w domu oraz jego postępów w terapii (przynajmniej jeden raz w semestrze). Kontakt jest możliwy przez dziennik elektroniczny lub w czasie dni otwartych w szkole.

5. Rodzice są zobowiązani do dopilnowania, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne oraz do konsekwentnego stosowania się do zaleceń logopedy – utrwalanie ćwiczeń
w domu.

6. Dziecko zobowiązane jest do przynoszenia na zajęcia zeszytu oraz przyborów szkolnych (długopis, ołówek, kredki, klej itp.).

7. Rodzic wspiera i pomaga dziecku w ćwiczeniach, zwłaszcza, gdy ma ono trudności w opanowaniu kłopotliwych ćwiczeń.

8. Logopeda będzie przekazywał wszystkie wskazówki dotyczące ćwiczeń, prac domowych, postępów ustnie lub zapisywał w zeszycie dziecka.

9. Udział dziecka w zajęciach oparty jest na systematyczności i regularności ćwiczeń aż do opanowania materiału niezbędnego do korekty rozpoznanej wady lub zaburzenia mowy