Czwartek 09.05.2024

Szkolni pomocnicy Zajączka Wielkanocnego

Szkolni_Pomocnicy_WZ.pdf

Akcja na rzecz zwierząt

Zakończyła się szkolna akcja na rzecz psów i kotów, które przebywają w Punkcie Adopcyjnym prowadzonym przez Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt (dzielnica Gąsin).Udało nam się zebrać mnóstwo rzeczy, które z pewnością przydadzą się w opiece nad zwierzętami. Wśród nich są koce, maty dla szczeniąt, karma sucha i mokra, miski i zabawki.
Dziękujemy Wszystkim, którym los zwierząt nie pozostał obojętny, za włączenie się w naszą akcję.
Szczególne podziękowania składamy Kornelii z klasy szóstej, która była inicjatorką tej akcji.

Akcja_dla_zwierzat.pdf

kartki pocztowe dla mieszkańców_więcej

Jesienne sprzątanie grobów

W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych oraz Zaduszek wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie postanowili odwiedzić cmentarz i upamiętnić tych, którzy odeszli,
a których groby są zaniedbane i wymagające uporządkowania. Celem akcji było uprzątnięcie grobów
z zalegających liści i zapalenie na nich zniczy. Nasi wolontariusze jak zwykle spisali się na medal!

Akcja Sprzątanie grobów / czytaj  więcej/

Zbiórka orzechów i żołędzi  dla Warszawskiego ZOO

Zakończyła się szkolna akcja zbiórki orzechów i żołędzi dla Warszawskiego ZOO, której celem była edukacja dotycząca żywienia zwierząt, rozwijanie zachowań proekologicznych, nauka wykorzystania zasobów przyrody, a przede wszystkim kształtowanie wrażliwości na los zwierząt.

Zebrane przez uczniów orzechy są przysmakiem papug, małp, szczególnie pawianów. Żołędzie są pokarmem dla wszystkich zwierząt kopytnych. Szczególnie lubią je żubry, antylopy, jelenie a nawet żyrafy. Najmniej wybredne są za to niedźwiedzie, które chętnie zjedzą zarówno orzechy, jak i żołędzie.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tą akcję. Ilość przekazanych żołędzi i orzechów była naprawdę imponująca. Wszystkie one zostały zawiezione i przekazane do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.
Mamy nadzieję, że nasi zwierzęcy przyjaciele będą nam za to bardzo wdzięczni.

Zbiorka_orzechow_i_zoledzi.pdf

BohaterON

Akcja_BohaterON.pdf

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję BohaterON mającą na celu podziękowanie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość znaczenia Powsta-nia Warszawskiego stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą na wieczną wartę. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Dlatego wo-lontariusze Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie stworzyli pamiątkowy album, który trafi do rąk konkretnego Powstańca.

Dziękujemy Wam za piękne kartki, życzenia i wiersze, które pisaliście z my-ślą o Nich. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że mają wielkie SERCA. Tak trzymać!!!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU