Niedziela 28.04.2024

2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2017/2018 2016/2017 Archiwum

100  LAT  POLSKI  NIEPODLEGŁEJ

W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Konkursie  Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej  „Witaj majowa jutrzenko” organizowanym przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. ks. P. Skargi w Warszawie, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty  p. Aurelii  Michałowskiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Arcybiskup Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, a patronat medialny – TVP 3. Była to już 15. edycja konkursu, którego celem dotychczas  było uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W szczególnym dla Polaków roku 2018 uczniowie uczestniczący w konkursie  uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cieszymy się, że  Julia Meks – finalistka konkursu oraz Patryk Rusak (oboje z klasy 6a), którzy  pod kierunkiem p. A. Wierzbowskiej przygotowali  piękne interpretacje wierszy ST.R. Dobrowolskiego i J. Słowackiego , reprezentowali naszą Szkołę w tym ważnym patriotycznym wydarzeniu kulturalnym.

Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

Zamiłowanie dzieci i młodzieży do recytowania wierszy lub prozy nie jest już tak powszechne jak dawniej, jednak konkursy recytatorskie cieszą się nadal popularnością. Szczególnie te, które mają już swoją wieloletnią tradycję i chyba na trwałe wpisały się do kalendarza wydarzeń szkolnych i kulturalnych w naszym powiecie i województwie. Do takich z pewnością należał powiatowy XXI Turniej Recytatorski „Fascynacje” oraz wojewódzki 41. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” .

W organizowanych przez MDK  w Pruszkowie „Fascynacjach” hasłem przewodnim  było: „Humor i groteska w poezji i prozie”. W konkursie bardzo wyraźnie zaznaczyła swą obecność nasza szkoła. Zofia Stopińska z klasy 7a zdobyła Nagrodę Specjalną  Starosty Powiatu Pruszkowskiego p. Maksyma Gołosia, Patryk Rusak z klasy 6a zajął 3. miejsce w swej kategorii wiekowej, a p. Agnieszka Wierzbowska, która przygotowała dwoje laureatów, również została nagrodzona przez jury turnieju.

Ci sami utalentowani uczniowie, pracujący pod kierunkiem A. Wierzbowskiej, odnieśli sukcesy w eliminacjach powiatowych „Warszawskiej Syrenki”. Ubiegłoroczna zwyciężczyni w swej kategorii  wiekowej – Z. Stopińska zajęła  w tym roku 3. miejsce, natomiast  P. Rusak  - 2. miejsce w powiecie.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY  DALSZYCH  SUKCESÓW!

100  LAT  POLSKI  NIEPODLEGŁEJ

Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

SERDECZNIE  GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY  DALSZYCH  SUKCESÓW!