Niedziela 28.04.2024

2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2017/2018 2016/2017 Archiwum

ANNA KAROLAK Z 7C –  LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PKOL-u !

Z radością i dumą informujemy, że  kolejna uczennica naszej Szkoły odniosła sukces w tym prestiżowym konkursie.

Anna Karolak z klasy 7c została Laureatką XXXI Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na Opowiadanie o tematyce olimpijskiej, organizowanego przez Polski Komitet  Olimpijski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Do konkursu zgłoszono łącznie 372 opowiadania ze szkół podstawowych: w kategorii klas IV-VI – 181 opowiadań i w kategorii klas VII-VIII – 191 opowiadań.

Wyboru finalistów a następnie Laureatów konkursu dokonało Jury w składzie:

• dr Krzysztof Zuchora – przewodniczący Jury – wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, poeta, członek  Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl;
  • Jadwiga Pawlak – polonistka;
  • dr Zofia Czernicka – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, członkini Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej;
  • Magdalena Janicka – dziennikarka, członkini Komisji Sportu Kobiet PKOl;
  • Renata Susałko – dziennikarka sportowa  Programu I Polskiego Radia, członkini Klubu Fair Play i Komisji  Sportu Kobiet PKOl.

Opowiadanie Anny Karolak „Eliza- to ja, czyli sześćdziesiąt cztery dni”  napisane pod kierunkiem i opieką naukową oraz literacką nauczycielki języka polskiego p. Agnieszki Wierzbowskiej zostało bardzo wysoko ocenione przez znamienitych członków Komisji konkursowej

(Wyniki konkursu 2021). Wraz z innymi zwycięskimi opowiadaniami znalazło się w książce pt. „Wracamy do gry”, którą już wkrótce będzie można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.

(pobierz plik [pdf])

Ani i p. Wierzbowskiej serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

V MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA

SZYBKIEGO MNOŻENIA

W dniach 📆 26-30 kwietnia odbył się finał piątych Międzynarodowych Mistrzostw Szybkiego Mnożenia. Konkurs został przeprowadzony online.

📈W finale udział wzięło 808 uczniów z 106 szkół🏫.

Z naszej szkoły było to 27 uczniów.

Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach:

klasy I (39 uczniów),

klasy II (212 uczniów),

klasy III (391 uczniów),

klasy IV (84 uczniów),

klasy V (37 uczniów),

klasy VI (45 uczniów).

Każdy z finalistów miał 5 minut na wykonanie jak największej ilości działań z mnożenia do 100.

Tytuł Mistrza Mnożenia roku 2021 w naszej szkole uzyskał Wiktor Kruszewski z klasy 3b.🏆

V-ce Mistrz – Eryk Budziński z klasy 6b

W poszczególnych kategoriach klasowych najlepsi się okazali:

KLASY 6:

1. Eryk Budziński – 6b

KLASY 5:

1. Mateusz Kaczmarczyk – 5a

KLASY 4:

1. Natalia Wiśniewska – 4b

KLASY 3:

1. Wiktor Kruszewski – 3b

KLASY 2:

1. Wiktor Radko – 2a

KLASYFIKACJA GENERALNA SP10 PRUSZKÓW (10 pierwszych miejsc):

1.           Wiktor Kruszewski           3b

2.           Eryk Budziński                  6b

3.           Karolina Deoniziak          3a

4.           Mateusz Kaczmarczyk    5a

5.           Martyna Grabczyk           3a

6.           Dawid Berlicki                  3a

7.           Wiktor Radko                  2a

8.           Hubert Tchórzewski        3c

9.           Natalia Wiśniewska         4 b

10.         Mark Kucher                    6c

W tym roku po raz pierwszy zaproszeni zostali do rywalizacji uczniowie z zagranicy, jednak uczestnicy z Polski wykazali się największymi zdolnościami matematycznymi.

Mistrzostwa Mnożenia to wyjątkowy sposób rozwijania u dzieci kreatywności i zdolności arytmetycznych. Jest to dla dzieci ciekawa forma stymulacji pracy mózgu.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY👏👍🧡 oraz życzymy wielu matematycznych🧮 sukcesów.

NASZE SUKCESY

Z wielką radością informujemy o sukcesach naszych uczennic: Zofii Makowskiej z klasy 1B, która zajęła I miejsce  w kategorii klas 0-3 w Konkursie Plastycznym „Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie!” organizowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Hannie Bolek z oddziału przedszkolnego 0 A za wyróżnioną pracę miesiąca kwietnia 2021 „Geometryczne wazony” zdobytą na kreatywnych warsztatach artystycznych organizowanych przez MDK w Pruszkowie. Zosi i Hani serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że kolejni nasi uczniowie zakwalifikowali się do  etapu rejonowego Konkursów Przedmiotowych .

Antoni Malcherek  uczeń  klasy VIII B- konkurs matematyczny

Małgorzata Ignaciuk  uczennica  klasy VII B – konkurs języka angielskiego

Przekazujemy nasze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator konkursów przedmiotowych

Barbara Wilman-Sipiera

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że nasi uczniowie Karol Kiryk z klasy VIIIa

i Helena Kiryk z klasy VIc przeszli do II etapu Rejonowego Konkursu

języka francuskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator Konkursów Szkolnych

Barbara Wilman-Sipiera

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie,

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 05 listopada 2020r. umożliwia nam przeprowadzenie zawieszonych etapów szkolnych konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii.

Poszczególne etapy konkursów  z powyższych przedmiotów zostaną zorganizowane w dniach: 16, 19 i 20 listopada br.

Szczegółowy harmonogram etapu szkolnego w załączeniu.

Życząc powodzenia

Mirosława Śliwińska