Czwartek 28.03.2024

REKRUTACJA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY (kl. 0) ZGŁOSZENIE UCZNIA DO KL. I / REKRUTACJA UCZNIA SPOZA REJONU ZAPISY DO kl. II - VIII ZAPISY DO ŚWIETLICY WYPRAWKA

ZGŁOSZENIE UCZNIA DO KL. I / REKRUTACJA UCZNIA SPOZA REJONU

ZAPISY DO KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Szanowni Państwo,

zakończyliśmy zapisy dzieci z rejonu do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.
Ze względu na dużą liczbę dzieci zameldowanych i zamieszkałych w rejonie naszej szkoły z dniem 18.03.2024r. odstępujemy od elektronicznej rekrutacji uzupełniającej dla dzieci spoza rejonu.

• Rodzice dzieci zamieszkałych w rejonie, którzy z różnych przyczyn nie zapisali dziecka do szkoły w wyznaczonym terminie składają w sekretariacie szkoły WNIOSKI w formie papierowej.
  • Rodzice dzieci zamieszkałych poza rejonem szkoły również mogą złożyć WNIOSEK o przyjęcie do szkoły w formie papierowej.

WNIOSKI TE ZOSTANĄ ROZPATRZONE TYLKO W PRZYPADKU WOLNYCH MIEJSC  W TERMINIE
          PO 15 SIERPNIA 2024r.

• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 NIE URUCHAMIA REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ Z POWODU BRAKU WOLNYCH MIEJSC.

W roku szkolnym 2024/2025 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci siedmioletnie, urodzone w roku 2017. Na wniosek rodzica naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w roku 2024 kończy 6 lat, po spełnieniu warunków określonych w ustawie Prawo oświatowe.

Zapisy do klas I szkół podstawowych dotyczą dzieci zamieszkałych w rejonie danej szkoły i prowadzone będą w terminie:

• od 4 marca 2024 r. od godz. 8.00
  • do 15 marca 2024 r. do godz. 16.00

Zapisy do klas I prowadzone będą  z zastosowaniem systemu elektronicznego.

Zapis dziecka do klasy I polega na wypełnieniu elektronicznego wniosku zgłoszeniowego.

Wygenerowany w systemie wniosek zgłoszeniowy do klasy I szkoły obwodowej należy złożyć w sekretariacie szkoły rejonowej wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania dziecka, przedkładane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Przy składaniu wniosku należy przedstawić do wglądu dokument potwierdzający numer PESEL dziecka, np. zaświadczenie o nadaniu numeru PESEL, dowód lub paszport dziecka, potwierdzenie zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia do ZUS przez rodzica.

Osoba upoważniona do przyjęcia wniosku zgłoszeniowego oraz Komisja Rekrutacyjna weryfikując wnioski może wystąpić do rodziców o przedstawienie dokumentów, potwierdzających informacje zawarte w oświadczeniach oraz zwrócić się z wnioskiem o potwierdzenie informacji zawartych w oświadczeniach do Prezydenta Miasta, który za pośrednictwem odpowiednich instytucji uzyska niezbędne informacje.

Szczegółowe informacje oraz link do logowania zostaną zamieszczone na stronie miasta oraz na stronach każdej placówki  przed rozpoczęciem procesu rekrutacji.

Wykaz szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Pruszków:

S Z K O Ł Y

Konrad Stańczyk

Szkoła Podstawowa Nr 10  im. Marii Konopnickiej

Mirosława Śliwińska

Rekrutacja na wolne miejsca do klas I, dla kandydatów spoza obwodu szkół,  prowadzona będzie z zastosowaniem systemu elektronicznego w terminie:

• od 18 marca 2024 r. od godz. 8.00
  • do 29 marca 2024 r. do godz. 16.00

Rekrutacja do kl. 1 dla dzieci zamieszkałych poza rejonem szkoły przeprowadzana jest tylko w przypadku, kiedy szkoła po przyjęciu dzieci rejonowych dysponuje nadal wolnymi miejscami. Kryteria rekrutacji określa Uchwała Nr XXIX.308.2017 Rady Miejskiej w Pruszkowie w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków, liczby punktów za każde z  tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia. Harmonogram czynności w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym określa załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 24/2024  Prezydenta Miasta Pruszkowa z 30 stycznia 2024 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu  rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym  2024/2025 do publicznych  przedszkoli i do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków.

Szczegółowych informacji na temat zapisów do klas I i rekrutacji będą udzielali:

• pracownicy sekretariatu szkoły,
  • pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa.

Alfabetyczny wykaz ulic ze wskazaniem obwodu szkoły.

Informujemy, że obwód Szkoły Podstawowej Nr 2 obejmuje ul. Działkową jedynie w granicach administracyjnych Miasta Pruszkowa: wszystkie numery parzyste oraz numery nieparzyste do numeru 33.

WNIOSKI

Zgloszenie_dziecka_do_klasy_I_szkoly_podstawowej_2024.pdf