Czwartek 28.03.2024

Szkoła z Klasą 2 SZKOŁA WSPÓŁPRACY AKTYWNA EDUKACJA Dążymy ku rozwojowi Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły". Projekt „Dziecięca akademia przyszłości" "Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy poprzez e-logo" PROGRAM "OWOCE W SZKOLE" PROGRAM "SZKLANKA MLEKA" TENIS 10 – ŻYJ TENISOWO, GRAJ KOLOROWO Ogólnopolski Projekt Czytelniczy READ ON!

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Nasza szkoła w marcu 2013 roku przystąpiła do projektu

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Jest to  nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Jego realizacja potrwa do końca lutego 2015 roku.

Projekt ten to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem ogólnym jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań w zakresie organizacji życia szkoły.

Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły.

Nazwa pierwszego zadania, którego realizacji podjęliśmy się brzmi:

„RODZIC EKSPERTEM NA ZAJĘCIACH”

W ramach tego tematu do tej pory zostały zrealizowane następujące zajęcia:

„W świecie kwiatów” - warsztaty florystyczne w klasie I a.

Prowadząca - mama ucznia,  florystka, pani Małgorzata Kasprowicz.

„Podróż dookoła świata”  - zajęcia w oddziale przedszkolnym 0 b.

Prowadzący – ojciec ucznia,  pilot Polskich Linii Lotniczych,  pan Dariusz

Berdek.

„Historia naszej planety”  - zajęcia w klasie IV a.

Prowadząca – babcia uczennicy, profesor geologii, pani Janina Wiszniewska.

„Zabawy z dwutlenkiem węgla” - warsztaty chemiczne  w klasie IV b.

Prowadząca – mama uczennicy, nauczycielka chemii, pani  Kinga Frąckiewicz.

"Świat muzyki zaprasza"  - zajęcia muzyczne w klasie I b.

Prowadzący - tata ucznia, zawodowy żołnierz, muzyk, grający w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego pan Adam Malcherek.