Sobota 21.04.2018

Archiwum

Rok szkolny 2016 – 2017 będzie przebiegał w naszej świetlicy pod hasłem „Baw się i ucz. Świetlica przyjazna uczniowi”. Chcemy aby każde dziecko czuło się u nas jak w „drugim domu”. Dbamy o to by czas w świetlicy był zaplanowany atrakcyjnie i ciekawie, by zajęcia  prowadzone były w sposób  twórczy, rozwijały zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Proponujemy naszym wychowankom różnorakie zajęcia czytelnicze, rekreacyjne,  plastyczno-  techniczne, umuzykalniające, zajęciach z zakresu żywego słowa, gry i zabawy dydaktyczne oraz ruchowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia plastyczne prowadzone w świetlicy. Prace uczniów można oglądać w holu przed wejściem do świetlicy a także ozdabiają pomieszczenia świetlicowe.

W roku szkolnym 2016-2017 realizujemy program "Cała Polska czyta dzieciom". Uczniowie chętnie słuchają utworów czytanych przez wychowawców.

Ulubiona zabawa chłopców -rozgrywki w "piłkarzyki "

Mamy również czas na zabawy konstrukcyjne.

Rok szkolny 2015 – 2016 będzie przebiegał w naszej świetlicy pod hasłem „Z muzyką za pan brat”. Chcemy żeby nasza świetlica była rozśpiewana i roztańczona. Dzięki wpłatom rodziców na fundusz świetlicy zakupiliśmy zestaw do karaoke i naukę tańca na DVD. Regularnie prowadzone są zajęcia taneczno – ruchowe w świetlicy, które cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

W roku szkolnym 2015-2016 w swietlicy jest realizowany program " Cała Polska czyta dzieciom". W kazdy wtorek, środę i piątek uczniowie słuchają tekstu czytanego przez wychowawców lub starszych kolegów.

Zabawy konstrukcyjne klockami Grumi

Bawiąc się tymi klockami dzieci poznają ideę ekologii i zalety naturalnych materiałów. Wykorzystywane do ich produkcji drewno pozyskiwane jest zgodnie ze standardami ekonomicznego zarządzania lasami.

źródło: http://www.grumi.pl/o-klockach.php

Konkurs choinek

więcej zdjęć

W grudniu 2015 roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt.: „Najpiękniejsza Świąteczna Choinka” dla uczniów klas I – VI naszej szkoły, który przeprowadziła pani Katarzyna Grzelińska.

W konkursie uczestniczyło 41 uczniów.

Wszystkie dzieci przygotowały wspaniałe prace.

W klasach I – III nagrody zdobyli:

I miejsce Kacper Szymański z klasy III a

II miejsce Alicja Zolbach z klasy II c

III miejsce Nel Prusakiewicz z klasy II b

W klasach IV – VI nagrody zdobyli:

I miejsce Oliwia Szostek z klasy VI a

II miejsce Sandra Walkiewicz z klasy V c

III miejsce Julia Mikos z klasy V a

Dzieci wyróżnione:

1. Mateusz Jarek z klasy II a
  2. Franciszek Mardoń z klasy II a
  3. Patryk Gawlik z klasy II b
  4. Maksymilian Król z klasy IV b
  5. Mariana Yuryk z klasy V c

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za wykonanie przepięknych, świątecznych choinek.

Zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez świetlicę.

Nauczyciele świetlicy.

Konkurs świątecznej piosenki

więcej zdjęć

16 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu  „Świątecznej Piosenki” zorganizowanej przez świetlicę przez panią Małgorzatę Osińską, w którym wzięli udział uczniowie z klas I – VI.

I miejsce zdobyła Julia Draniak z klasy IV a w piosence „A kto wie...”

II miejsce zdobył duet dziewczynek z klasy III a Zuzanna Kazanek i Barbara Obrzut w piosence „Pada Śnieg”.

III miejsce zdobyła Małgorzata Ignaciuk w piosence „Nie miały aniołki”.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie:

Duet z klasy V a Julia Mikos i Magdalena Morawska w kolędzie „Cicha noc”.

Wiktoria Malicka z kalsy V a w kolędzie „Gdy śliczna panna”.

Laura Bogdanowicz i Oliwia Szostek z klasy VI a w kolędzie „Lulajże Jezuniu”.

Karolina Guzowska z klasy VI b w kolędzie „Gdy śliczna Panna”.

Zuzanna Ziarek i Aleksandra Niewiadomska z klasy II c w piosence „Jest taki dzień”.

Z klasy II a w piosence „Kochany panie Mikołaju” Franciszek Mardoń, Patrycja Kozłowska, Hanna Andrzejewska, Andrzej Chechłacz, Gabriela Flis.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe.

Serdecznie wszystkim dziękuję za udział w konkursie i zapraszam na inne konkursy organizowane przez świetlicę.

Program profilaktyczny

więcej zdjęć

W październiku 2015 roku nasza szkoła została objęta programem profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy”.

Miała ona na celu zwrócenie uwagi na problem wszawicy wśród uczniów w szkole.

Zostały przeprowadzone lekcje tematyczne i prezentacja multimedialna.

Do uczniów trafiły ulotki na temat wszawicy i jej zwalczania.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w zajęciach dotyczących problemu higieny głowy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez fundatora programu „Problem z głowy”.

Koordynatorem programu przeprowadzanego w szkole wśród uczniów była pani Małgorzata Osińska.

Poniżej prezentuję prace plastyczne uczniów:

1. Wiktoria Piechowiak klasa IV b
  2. Oliwia Turczyn klasa I c
  3. Agata Chudzyńska klasa II b
  4. Dorota Chudzyńska klasa IV b
  5. Łucja Andrzejewska klasa III b
  6. Paweł Kieliszek klasa I c
  7. Tomasz Maciak klasa Id
  8. Barbara Grudek klasa VI b
  9. Lidia Frąckiewicz klasa III a
  10. Borys Rolak klasa I c
  11. Jan Wijata klasa I c

Jesień w naszej świetlicy

Zdrowe nawadnianie

W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” do Naszej Świetlicy został zakupiony dystrybutor wody DAR NATURY. Każde dziecko ma możliwość picia świeżej wody. Fundusze na ten cel pozyskujemy z dobrowolnych wpłat rodziców.

Zachęcamy do korzystania!