Wtorek 23.01.2018

Informujemy, że  zostało założone nowe konto bankowe dla RR w PKO BP.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10

05 - 806 Pruszków

Nasz nowy numer konta to:

90  1020  1055  0000  9302  0335  1392

Drodzy Rodzice.

Dziękujemy za czas jaki poświęciliście na wypełnienie przekazanej na zebraniach ankiety. To dla nas ogromna pomoc i cenne wskazówki do dalszej pracy. Wszystkie dokładnie przeanalizowaliśmy i wyciągnęliśmy z nich wnioski.

Chcielibyśmy, aby działalność Rady Rodziców nie zamykała się tylko na aktywności przewodniczących rad klas, ale była otwarta na pomysły, sugestie oraz chęć działania wszystkich rodziców. Pragniemy, aby dla dobra naszych dzieci rodzice aktywnie włączali się w życie szkoły.

Na stronie szkoły http://sp10pruszkow.edupage.org/ w zakładce informacje- rada rodziców znajdą Państwo informacje o podejmowanych przez nas inicjatywach. Postaramy się także regularnie wywieszać informacje na tablicy ogłoszeń w korytarzu szkolnym.

Czujemy się w obowiązku poinformować Państwa o działaniach jakie podjęliśmy w tym roku.

Zrezygnowaliśmy z dotychczasowego konta bankowego, które w naszej ocenie było zbyt drogie i założyliśmy nowe, tańsze i dostosowane do potrzeb Rady Rodziców.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10

05 - 806 Pruszków

Nasz nowy numer konta to:

90 1020 1055 0000 9302 0335 1392

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wystosowaliśmy do Starosty pismo z prośbą o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Robotniczej i Kaletniczej. Treść pisma oraz odpowiedź znajduje się na stronie internetowej. Obiecujemy, że nadal będziemy zajmować się tą sprawą i mamy nadzieję doprowadzimy do powstania sygnalizacji.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas sprawą priorytetową dlatego poszukujemy obecnie darczyńców, którzy przekażą na rzecz dzieci kamizelki odblaskowe dla klas starszych i opaski dla klas młodszych. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w poszukiwaniu. Cenna będzie dla nas każda pomoc, chociażby rada do kogo jeszcze możemy się zwrócić. (Opaski odblaskowe dla 150 dzieci już udało nam się pozyskać :-))

Jesteśmy w trakcie poszukiwania drzewca lub stojaka do sztandaru szkolnego. Obecny jest bardzo ciężki i uczniowie z pocztu sztandarowego często mają trudności z utrzymaniem go.

W dalszym ciągu trwa zbiórka nakrętek i opakowań typu PP, PE i HDPE. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone są na rehabilitację naszej uczennicy.

Wpłynęło do nas kilka podań o wsparcie materialne. Wszystkie zostały rozpatrzone i zatwierdzone.

Narodziła się inicjatywa założenia stowarzyszenia rodziców, które miało by pozyskiwać dodatkowe środki na pomoc naszym uczniom. Pierwszą inicjatywą, którą planujemy zorganizować są przyjęcia urodzinowe w szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć swojej pomocy i zachęcamy do współpracy kolejne osoby.

Pragniemy wyjaśnić jeszcze kwestię składek jaką płacicie Państwo na rzecz Rady Rodziców. Jest to oczywiście składka nieobowiązkowa choć nie ukrywamy, że dla działalności Rady, szczególnie tej charytatywnej, niezbędna. Dokładamy wszelkich starań, aby pozyskiwać fundusze z zewnątrz, ale niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie poradzić sobie bez finansowego wsparcia ze strony rodziców. Wysokość składki jest sugerowana przez Radę ale Wy Państwo decydujecie ile możecie wpłacić. Sugerowaną składkę można dowolnie zmniejszyć lub zwiększyć za co szczególnie dziękujemy. Deklarowane co roku wysokości wpłat pomagają nam zaplanować wydatki na miarę finansowych możliwości. Pieniądze ze składek przeznaczane są m.in. na nagrody dla uczniów we wszelkiego rodzaj konkursach i zawodach sportowych , dofinansowywanie wycieczek szkolnych, zakup wody na świetlicę, finansowanie programów edukacyjnych, uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej, programów edukacyjnych itp.

Drodzy Państwo, chcąc mieć jak najlepszy kontakt ze wszystkimi rodzicami, a także wysłuchać głosu uczniów założyliśmy skrzynkę mailową rada.rodzicow-sp10@wp.pl na którą można zgłaszać swoje uwagi, sugestie, a także chęć do współpracy do której szczególnie wszystkich Państwa zachęcamy.