Tak pamiętamy księdza Romana Indrzejczyka

Śp. Ksiądz Roman Indrzejczyka

W sobotę 10. 04. 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło w katastrofie lotniczej wielu znakomitych Polaków. Ich śmierć pozostawiła nas wszystkich w głębokiej żałobie. Szczególnie boleśnie dotknęła bliskich i znajomych tych, którzy odeszli.

Także społeczność naszej szkoły została bardzo boleśnie dotknięta tą tragedią. Jedną z ofiar katastrofy jest ksiądz Roman Indrzejczyk – nasz wielki przyjaciel, wspaniały, ciepły i wszystkim życzliwy człowiek, mądry poeta. Niejednokrotnie opowiadał nam zabawne anegdoty, mówiąc jednocześnie o bardzo ważnych rzeczach jak patriotyzm, odpowiedzialność, uczciwość, szacunek dla drugiego człowieka. Zawsze miał czas, aby z uwagą wysłuchać tego, co mamy mu do powiedzenia.

Dziś wiemy… Nie spotkamy się z księdzem Romanem. Nie będzie więcej ważnych rozmów, wspólnego śmiechu, modlitwy…

W naszej pamięci pozostanie jego wysoka szczupła sylwetka, charakterystyczny biały szalik i wiersze – mądre słowa, które będą dla nas drogowskazem:

„ […] błagam – złu się nie poddawaj.

Nie bój się być sobą, o swą godność walczyć i dobro ocalać…”

Jak co roku pamiętamy o naszej patonce.

21 maja społeczność naszej szkoły została zaproszona przez uczniów klasy V B na niezwykłą uroczystość.  Były to urodziny Patronki naszej szkoły - Marii Konopnickiej. W czasie spotkania mieliśmy możliwość „osobistego” poznania znakomitej Pisarki, która opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy na temat swojego życia i twórczości.

Poetce w czasie pobytu w naszej szkole towarzyszyło wiele doskonale znanych nam postaci – bohaterów utworów naszej patronki. Każda z nich była ciekawa i barwna. Szczególnie podobały się niesforne i trochę rozrabiające krasnoludki.

Z pewnością długo będziemy wspominać to niezwykłe spotkanie z Patronką naszej szkoły.

09.01.2011 XIX FINAŁ

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie, wkład pracy i udział w 19 Finale WOŚP w Naszej Szkole.

Specjalne podziękowania składamy:

• Rodzicom uczniów ze Szkoły Podstawowej nr10,
  • Pani Małgorzacie Powązka-Jacaszek oraz rodzicom i uczniom ze szkoły Podstawowej nr 2,
  • Panu Łukaszowi Klimczewskiemu oraz  Klubowi Karate,
  • Pani Ewie Sowie Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie,
  • Panu Jackowi Janasikowi oraz zespołowi ,,Kamyk”,
  • Panu Jarosławowi Koryckiemu ze Szkoły Tańca Jaremi,
  • Pani Alicji Jastrzębskiej Dyrektor Przedszkola nr 13 oraz rodzicom, nauczycielom i dzieciom,
  • Panu Markowi Nowakowi właścicielowi firmy Trzynastka,
  • Panu Pawłowi Pikulskiemu z Firmy kawaherbata .net,
  • Zespołowi HIP-HOP- Landrynas Pyskata i Malec,
  • Panu Rafałowi Kalus ze Szkoły Fechtunku,
  • Pani Olimpii Iżyckiej ,
  • Pani Anicie Skorupskiej właścicielce kwiaciarni Eden na Gąsinie,
  • Panu Romanowi Robaczewskiemu,
  • Klubowi Honorowych Krwiodawców Krwi,
  • Panu Waldemarowi Majchrzakowi Komendantowi Straży Miejskiej w Pruszkowie,
  • Panu Janowi Jeżakowi właścicielowi Cukierni Jeżak,
  • Panu Michałowi  Chabiera ze sklepu zoologicznego Twoje Zoo
  • Panu Konradowi Filipowiczowi Pizzerii Corrado,
  • Prezydentom Miasta Pruszkowa- Panu Janowi Starzyńskiemu, Panu Andrzejowi Królikowskiemu, Panu Andrzejowi Kurzeli,
  • Pani Zofii Wasiota Naczelnik Wydziału Edukacji w Pruszkowie
  • Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Pruszkowie Henrykowi Wacławkowi,
  • Panu Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Pruszkowie Józefowi Osińskiemu,
  • Państwu Jadwidze i Jackowi Wójcickim

Miło nam zakomunikować, że w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 19 007,33 zł,

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ratowanie życia. Zbiórka pieniędzy podczas XIX Finału jest przeznaczona na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci .