Koronawirus Bezpieczeństwo w sieci Pierwsza pomoc Bezpieczna droga do szkoły Grypa Kleszcze - jak się bronić? Światowy Dzień bez Tytoniu Bezpieczeństwo a mój rower Komunikat MEN: Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? WAKACJE / ICE – skrót, który ratuje życie

Szkoła Podstawowa Nr 10 w Pruszkowie, przez cały rok szkolny podejmuje szereg działań na rzecz propagowania bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz kultury i szacunku w sieci. Szczególne działania podejmowane są podczas obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu.

• W klasach I - III przeprowadzane zostały zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.
    W ramach zajęć komputerowych uczniowie oglądali filmy „Owce w sieci”.
    Uczniowie poznali  także serwis sieciaki.pl.
  • Dzieci brały udział w odchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowały plakaty propagujące bezpieczeństwo w sieci.
  • W szkole została stworzona gazetka szkolna poruszająca najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie.
  • W klasach IV – VIII nauczyciele zapoznali uczniów z tematyką bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki. Podjęte zostały następujące tematy:
    • Cyberprzemoc,
    • Legalność oprogramowania,
    • Gry komputerowe,
    • Bezpieczeństwo danych w Internecie,
    • Netykieta w Internecie,
    • Gdzie szukać pomocy;
  • Szczególnie poruszony został temat związany z zapoznaniem uczniów ze stronami, na których można szukać informacji lub pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji.
  • Uczniowie klas IV - VIII brali udział w odchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowując plakaty propagujące bezpieczeństwo w sieci.
  • Uczniowie klasy VIII przygotowali plakaty w formie elektronicznej  „Niebezpieczeństwo uzależnień od komputera i telefonu"
  • Uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje multimedialne "Bezpieczny Internet".
  • Uczniowie klasy V wykonali plakaty na temat „Netykieta w Internecie”, prezentacje multimedialne "Blaski i cienie Internetu".
  • Uczniowie klasy IV przygotowali rysunki, plakaty o tematyce Bezpieczeństwa w Internecie.
  • Uczniowie klas VI przygotowali prezentację multimedialną na temat Legalności oprogramowania.
  • Uczniowie klas VII przygotowali prezentacje na temat Cyberprzemocy.

Bezpieczeństwo rodzinne

Naucz swoją rodzinę bezpiecznego korzystania z Internetu za pomocą naszych wskazówek. Dowiedz się więcej o ustawieniach bezpieczeństwa rodzinnego w produktach firmy Microsoft.

CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA MICROSOFT

Chroń swój komputer

Zostań znajomym swojego dziecka

Projekt edukacyjny "Zostań znajomym swojego dziecka" adresowany jest do rodziców i opiekunów. Jego celem jest zachęcenie ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.

LINK DO STRONY