Sobota 21.04.2018

Aktualności

Konkursy

Archiwum

Mistrzostwa w tabliczce mnożenia

I Miejskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych Pruszkowa  w Tabliczce Mnożenia  „MATEMATYKA – ZABAWA – SPORT”

O Puchar Prezydenta Pruszkowa

galeria zdjęć

W dniach 21 maja i 23 maja 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 10 odbyły się I Miejskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych Pruszkowa w Tabliczce Mnożenia.

 

Uczniowie rywalizowali na trzech poziomach wiekowych (dla klas III, IV, V),  w kategoriach dla dziewczynek i chłopców oddzielnie.

Po szkoleniu dla nauczycieli powyższych szkół, które odbyło się dn. 14 listopada 2013r. przygotowywano się do Mistrzostw w swoich szkołach i tam po wstępnych eliminacjach wybrano zawodników do półfinałów, które odbyły się w SP10.

Ostatecznie w półfinałach Mistrzostw, które odbyły się 21 maja 2014r.,  wzięli  udział uczniowie z następujących szkół podstawowych z terenu Pruszkowa:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Piłsudskiego (12 uczniów),

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. K. Makuszyńskiego (12 uczniów),

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. H, Sienkiewicza (12 uczniów),

Szkoła Podstawowa Nr 8 im. W. Broniewskiego (12 uczniów),

Szkoła Podstawowa Nr 9 im. M. Skłodowskiej-Curie (12 uczniów),

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. M. Konopnickiej (9 uczniów),

RAZEM:  69 uczniów ze wszystkich szkół.

Uczniowie wzięli udział w grach matematyczno – sportowych z kartami matematycznymi „Tabliczka mnożenia”:

  • „Prymus”,
  • „Szeryf”,
  • „Olimpijczycy”,
  • „Krzyżak”.

Następnie zostały podsumowane wyniki z poszczególnych gier i ostatecznie zakwalifikowano najlepszych uczniów do FINAŁU, który odbył się 23 maja 2014r..

Zakwalifikowani uczniowie:

KLASY III

Dziewczynki

1.Paluchowska Agata  SP2

2.Kot Aleksandra SP6

3.Stefaniuk Magdalena SP9

4. Kaczuga Marta SP10

5. Domańska Aleksandra SP10

6. Kalisiewicz Natalia SP10

Chłopcy

1. Skrzeczyński Dominik SP2

2. Skalski Kacper SP6

3. Gronowski Tomasz SP8

4. Kaleta Maksymilin SP8

5. Nadulny Franciszek SP10

6. Krzanowski Michał SP10

KLASY IV

Dziewczynki

1. Kunka Aleksandra SP1

2. Koza Julia SP2

3. Dziarnowska Amelia SP6

4. Dawidowska Marta SP6

5. Bugajska Julia SP6

6. Szatkowska Marta SP6

7. Scegheli Anastazja SP8

8. Grudek Barbara SP10

Chłopcy

1. Izydorczyk Jan SP1

2. Alseifi Tomasz SP2

3. Lewandowski Oskar SP2

4. Skowroński Tomasz SP8

5. Patynek Marcin SP9

6. Kacprzyk Marcin SP10

KLASY V

Dziewczynki

1.Staszczyszyn Julia SP1

2. Obrycka Julia SP2

2. Bocheńska Natalia SP2

3. Wiśniewska Patrycja SP6

4. Janasik Zuzanna SP8

5. Duda Aleksandra SP8

Chłopcy

1. Ciesielczyk Jan SP1

2. Sankowski Krzysztof SP2

3. Wojciechowski Jakub SP6

4. Kapich Aleks SP6

5. Kalinowski Piotr SP8

6. Mazurek Krzysztof SP9

23 maja 2014r. został rozegrany Finał, gdzie uczniowie wzięli udział w grach: „Krzyżak” i „Olimpijczycy”.

Ostatecznymi zwycięzcami zostali:

MISTRZOWIE PRUSZKOWA W TABLICZCE MNOŻENIA 2014 (I MIEJSCE)

  • Michał Krzanowski  SP10 (kategoria klas III)
  • Marcin Kacprzyk SP10 (kategoria klas IV)
  • Jakub Wojciechowski SP6 (kategoria klas V)

MISTRZYNIE  PRUSZKOWA W TABLICZCE MNOŻENIA 2014 (I MIEJSCE)

  • Marta Kaczuga SP10 (kategoria klas III)
  • Barbara Grudek SP10 (kategoria klas IV)
  • Julia Obrycka SP2 (kategoria klas V)

V-ce MISTRZOWIE PRUSZKOWA W TABLICZCE MNOŻENIA 2014 (II MIEJSCE)

  • Kacper Skalski SP6 (kategoria klas III)
  • Tomasz Alseifi SP2 (kategoria klas IV)
  • Aleks Kapich SP6 (kategoria klas V)

 

V-ce MISTRZYNIE PRUSZKOWA W TABLICZCE MNOŻENIA 2014 (II MIEJSCE)

  • Natalia Kalisiewicz SP10 (kategoria klas III),
  • Julia Koza SP2 (kategoria klas IV)
  • Patrycja Wiśniewska SP6 (kategoria klas V)

 

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH  PRUSZKOWA
W TABLICZCE MNOŻENIA 2014 (chłopcy)

  • Franciszek Nadulny SP10 (kategoria klas III)
  • Oskar Lewandowski SP2 (kategoria klas IV)
  • Piotr Kalinowski SP8 (kategoria klas V)

 

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH  PRUSZKOWA
W TABLICZCE MNOŻENIA 2014 (dziewczynki)

  • Aleksandra Domańska SP10 (kategoria klas III)
  • Marta Dawidowska SP6 (kategoria klas IV)
  • Natalia Bocheńska SP2 (kategoria klas V)

Mistrzowie otrzymali puchary, medale, książki o matematyce i słodkie upominki.

V-ce mistrzowie medale, książki o matematyce i słodkie upominki.

Zdobywcy III miejsca medale i słodkie upominki.

W Mistrzostwach wzięli także udział opiekunowie z każdej szkoły, uczestnicząc w grze „Krzyżak”.

I miejsce zajęła p. Ewa Niedźwiedzka SP6

II miejsce – p. Anna Korsak

III miejsce – p. Ewa Niewiadomska SP10

W Mistrzostwach wykorzystano  Karty matematyczne „Tabliczka mnożenia”, Producent: Eksport-Import Wytwórnia Kart Matematycznych „Rachmistrz” Andrzej Grabowski 78-404 Szczecinek, ul. Budowlanych 6/1 tel/fax(094) 37 454 60

•   Drewniane skrzyneczki z przegródkami (możliwość zakupu z kartami)

•   Stopery

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ZAPRASZAMY ZA ROK !!!

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 10

Ewa Niewiadomska


 

 

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

    

 Nasza szkoła przystąpiła do X Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego „MOJA MUZYKA”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

Cele konkursu to:

1.      Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na związek między muzyką a plastyką.

2.      Popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik   plastycznych.

3.      Rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu konkursu.

4.      Konfrontacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży.

Jury spośród wielu prac plastycznych wybrało 10  uczniów z klas IV – VI oraz 7 prac z klas I-III, które zostały wysłane do Bartoszyc.

 

       Trzymajcie kciuki, aby nasi uczniowie zajęli jak najwyższe miejsca w tym konkursie! 

 


                                                          Sukces  Moniki 

Już po raz drugi uczennica naszej szkoły - MONIKA  BEDNARSKA  z klasy 6a  została wyróżniona w  XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”  dla uczczenia pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II. We wtorek 29.10. br. czasie uroczystej Galii w Muzeum Kolekcji im. Jana  Pawła II ( Kolekcji Porczyńskich) w Warszawie odebrała nagrodę, dyplom i statuetkę dla siebie oraz dyplom  dla szkoły.

Konkurs  pod patronatem Archidiecezji Warszawskiej organizuje Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. Adresowany jest do uczniów  wszystkich typów szkół z terenu województwa mazowieckiego.  Jego głównym celem jest przypomnienie wątków religijnych w poezji polskiej i zagranicznej oraz popularyzacja poezji Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II. Konkurs od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem i uznaniem  uczestników.  Także w  tym roku  do półfinału przystąpiło około 700 uczniów z 4 kategorii wiekowych (klasy I – III , IV – VI szkoły podstawowej, gimnazja, szkoły ponad gimnazjalne).

 Konkurs składa się z trzech etapów. Do drugiego etapu, odbywającego się już  w Warszawie, kwalifikowanych jest co najwyżej 3 uczniów  danej szkoły w każdej kategorii  wiekowej. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku uczennice: Julia Grzelińska z klasy 5a, Monika Bednarska z klasy 6a oraz Zuzanna Niemirska z klasy 6b. Po półfinałowych przesłuchaniach  Julia i Monika -uczennice przygotowywane przez nauczycielkę języka polskiego p. Agnieszkę Wierzbowską zostały zakwalifikowane do FINAŁU, w którym wyłoniono 3 zwycięzców i  przyznano 3 wyróżnienia w każdej kategorii.  Monikę , która pięknie i nadzwyczaj dojrzale recytowała wiersz Anny Kamieńskiej „Pytania do Hioba”, po raz kolejny uhonorowano  WYRÓŻNIENIEM. Warto przypomnieć ,że Monika również w roku ubiegłym była wyróżniona w tym konkursie.

 SERDECZNIE GRATULUJEMY  Monice i życzymy Jej kolejnych recytatorskich sukcesów!!!


10 pażdziernika - konkurs polonistyczny.

15 października - konkurs matematyczny.

 Trzymamy kciuki.                             

8 października zgodnie z harmonogramem odbył się konkurs przyrodniczy, do którego przystapiło 18 osób.


 

 

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

 KONKURS PLASTYCZNY   " MOJA MUZYKA"

                                                                                                                                               

Organizator:

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

u. Bohaterów Warszawy 6

11-200 Bartoszyce

tel./fax.: (89) 762 38-05

www.mdk.bartoszyce.info

email: mdkbart@wp.pl

 

Cele konkursu:

  1. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na związek między muzyką a plastyką
  2. Popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych
  3. Rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu konkursu
  4. Konfrontacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży

Temat:

„Moja Muzyka”.

Technika:

rysunek, malarstwo, grafika

Uczestnictwo:

Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczestników kół zainteresowań placówek wychowania pozaszkolnego.

Warunki:

  1. Każdy uczestnik przedstawia jedną pracę w określonej regulaminowo technice; w formacie A3 – formy płaskie bez oprawy w passe-partout.
  2. Z każdej placówki można nadesłać maksymalnie 10 prac.
  3. Prace wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą brały udziału

w konkursie.

  1. Organizator nie zwraca dostarczonych prac.
  2. Prace oceniane będą w kategoriach:
    1. Kategoria A Szkoły Podstawowe – klasy 0 – III
    2. Kategoria B Szkoły Podstawowe – klasy III – VI
    3. Kategoria C Szkoły Gimnazjalne – klasy I – III
    4. Kategoria D Szkoły

Ponadgimnazjalne

Opis prac:

Prace powinny być opisane na odwrocie drukowanym pismem:

  • Imię i nazwisko autora
  • Klasa
  • Placówka, miejscowość, adres
  • Imię i nazwisko nauczyciela (instruktora)

Termin i miejsce nadsyłania (składania) prac:

do 15 listopada 2013r.

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

ul. Bohaterów Warszawy 6

11-200 Bartoszyce

tel. (89) 762 38-05

Z dopiskiem „Moja Muzyka”

 

 

  XIV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”
 

                                                          

 

Regulamin

 

  1. Temat konkursu: „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”
  2. Cel konkursu:
    • rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej,
    • wzbogacenie słownictwa i umiejętności wypowiedzi,
    • rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni,
    • inspiracja do zabawy słowem,
    • tworzenie atmosfery do zabawy poezją,
    • czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu ilustracji plastycznych.
  3. Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle oraz Wydawnictwo KOMLOGO. Czas trwania konkursu od 16.09.2013r. do 29.11.2013r.
  4. Konkurs adresowany jest do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
    • I – dzieci od 4 do 6 lat
    • II - dzieci niepełnosprawne od 4 do 7 lat
    • III – dzieci od 7 do 9 lat
    • IV – dzieci niepełnosprawne od 8 do 10 lat
  5. Na konkurs należy nadesłać prace ilustrujące ulubiony wiersz J. Tuwima wraz z jego treścią umieszczoną na odwrocie pracy.
  6. Format pracy: A4 
    Technika: dowolna
  7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie opiekuna i dzieci biorących udział w konkursie na stroniewww.komlogo.pl w zakładce „Konkursy”.
  8. Każda praca powinna być zaopatrzona z tyłu w metryczkę. Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
    • nazwa konkursu
    • imię i nazwisko dziecka
    • wiek
    • numer kategorii
    • nazwę placówki, do której uczęszcza dziecko
    • kod uczestnika
    • imię i nazwisko opiekuna dziecka
    • telefon kontaktowy do opiekuna
    • adres e-mail opiekuna
    • adres opiekuna do ewentualnej wysyłki

    Metryczkę można pobrać jako plik .doc lub .pdf 
    zobacz przykład poprawnie wypełnionej metryczki pracy konkursowej

    WAŻNE!!! Kod uczestnika generuje się po zarejestrowaniu uczestnika. Prace bez kodu oraz bez prawidłowo i czytelnie wypełnionej metryczki nie będą podlegały ocenie.
  9. Zgłosić na konkurs może osoba dorosła (rodzic, opiekun, nauczyciel, logopeda, itd.)
  10. Prace powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie.
  11. Prace należy przesłać na adres organizatora: 

    Jadwiga Kaczkowska
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
    38-200 Jasło
    ul. Piotra Skargi 47
    z dopiskiem: „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”

  12. Termin nadsyłania prac do 30.11.2013r. Decyduje data stempla pocztowego.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
  14. Wyłonienie zwycięzcy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 tygodni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl oraz na stronie internetowej http://www.soswjaslo.cba.pl
  15. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników, przechodzą na własność organizatora.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  17. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów i ich opiekunów.
  18. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania w formie elektronicznej bądź tradycyjnej (drukowanej).
  19. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Komlogo.
  20. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
  21. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora.
  22. UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie

http://www.komlogo.pl/index.php/konkursy?task=konkurs&idk=16


 

 

Rok szkolny 2012/2013 Mistrzostwa w tabliczce mnożenia


Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia, czyli iloczyn pasji i zaangażowania

Wydaje się, że tabliczka mnożenia jest nudna, ale nie musi wcale taka być. Może bowiem uczyć logicznego myślenia. Może, ale nie musi. Można wyuczyć się jej zupełnie bezmyślnie na pamięć, a można też obserwować i odkrywać jej ciekawe reguły. Okazuje się, że trudny i żmudny proces nabywania biegłości rachunkowej nawet w tabliczce mnożenia nie musi być bolesny ani stresujący. Wystarczy mieć umiejętnie połączyć go z zabawą i sportowymi wyzwaniami. Pomocą służą tu specjalne karty "Tabliczka mnożenia", których pomysłodawcą jest matematyk i sportowiec Andrzej Grabowski oraz opracowane do nich gry.

11 i 12 czerwca 2013r. odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 10 I Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia dla klas II, III i IV. Już od lutego sumiennie przygotowywali się do tych zawodów w Klubie Miłośników Tabliczki Mnożenia prowadzonym przez p. Ewę Niewiadomską.

Uczniowie sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia i refleks grając w gry: "Szeryf", "Prymus", "Olimpijczycy" i "Krzyżak".  Dzielnie walczyli o najlepszy wynik.   

 

LAUREACI  I  MISTRZOSTW  SZKOŁY  W TABLICZCE  MNOŻENIA

Klasyfikacja generalna

MISTRZOWIE  TABLICZKI  MNOŻENIA  SP10

KLASY  II

DZIEWCZYNKI                                                                           CHŁOPCY

I MIEJSCE – Marta Kaczuga, II c                     I MIEJSCE – Franciszek Nadulny, II c

II MIEJSCE – Natalia  Kalisiewicz, II c             II MIEJSCE – Michał Krzanowski, II c

III MIEJSCE – Maja Zembura, II c                    III MIEJSCE – Olaf Bogdanowicz, II c

 

 

KLASY  III

DZIEWCZYNKI                                                                           CHŁOPCY

I MIEJSCE – Marta Szostak, III A                         I MIEJSCE – Marcin Kacprzyk, III B

II MIEJSCE – Barbara Grudek, III B                     II MIEJSCE – Kamil Fabijański, III B

III MIEJSCE – Kamila Bylińska, III A                  III MIEJSCE – Maciej Szymański, III A

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASY  IV

DZIEWCZYNKI                                                                          

I MIEJSCE – Julia Wilczyńska, IV B           

II MIEJSCE – Jolanta Kaczmarek, IV B                          

III MIEJSCE – Malwina Pietrzak, IV B

Podczas uroczystości  zakończenia roku szkolnego wymienieni uczniowie otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 10 w Pruszkowie.

 

Wszystkich Miłośników Królowej Nauk zapraszamy do udziału w Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia już za rok.                                                                                                       

                                                                                                                               Ewa Niewiadomska                                   

 

IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

 

     IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

 

W tym roku szkolnym  nasi uczniowie po raz drugi przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

 W I etapie wzięło udział 44 uczniów i uczennic z klas IV – VI:  11 z klas czwartych, 24 z klas piątych i 9 z klas szóstych. Dla większości piątoklasistów był to kolejny, drugi start w konkursie. Natomiast czwarto- i szóstoklasiści  po raz pierwszy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi poprawności językowej. Bardzo duża grupa uczniów przygotowywała  się  do rozwiązywania konkursowych testów pod kierunkiem p. A. Wierzbowskiej. Ich sumienna i rzetelna praca została nagrodzona. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się aż 26 uczniów, choć zadania testowe były naprawdę podchwytliwe i trudne.

Bezbłędnie i najlepiej w szkole rozwiązała test Izabela Gmyrek z klasy Va (30p./30p.). Zajęła I miejsce w etapie szkolnym. II miejsce ex aequo  zajęli: Marta Rozenek  i Michał Kopik z klasy IV a (28p./30p.), a III miejsce , także ex aequo - Milena Wojciuk z klasy IVa i ubiegłoroczna finalistka konkursu Karolina Litwin z klasy Vb (26p/30p.).

W II etapie konkursu wezmą udział także: Julia Grzelińska, Dominik Jakubik, Paulina Paska, Szymon Świnarski, Wiktoria Włodarczyk (kl.  IVa), Aleksandra Iwaniuk, Aleksandra Staniaszek (kl.IVb), Monika Bednarska, Arkadiusz Burkot, Damian Gałązka, Radosław Król, Zuzanna Łuczak, Hubert Piekart, Karolina Sarnecka (kl. Va), Amelia Bugajczyk, Katarzyna Marlęga, Filip Milczak, Zuzanna Niemirska, Katarzyna Wańtuchowicz (kl. Vb) oraz Katarzyna Wojewódzka i Wiktoria Wojciuk (kl.VIa).

Na uwagę zasługuje też bardzo dobry wynik mającego nauczanie indywidualne Rafała Czubalskiego z klasy Va.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

KURATORYJNY KONKURS POLONISTYCZNY 2012/2013

 

gify buźki

 SUKCES:

Sylwia Basiak uczennica klasy VIB laureatką wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.    

GRATULUJEMY!

 


Trzymaliśmy kciuki,

jesteś zwolniona z pisania sprawdzianu dla uczniów klas szóstych.

Miłego dnia bez stresu,

zapracowałaś na dzień wolny!!!!!!

   

 

 

 

Konkurs szopek

               Konkurs szopek                                                                              
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie szopek zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie - patronat honorowy: ks. Proboszcz Marian Mikołajczak
Finalistami zostali:
JuliaWilczyńska kl. IVb 
- I miejsce w kategorii - uczniowie kl. IV- VI,
 praca indywidualna

Laura Bogdanowicz - kl. III a

Kamila Bylińska - kl.III a

Kasia Łamasz - kl. III a

Olaf Bogdanowicz - kl. II a

I miejsce w kategorii -
uczniowie kl. 0 - III, praca zbiorowa

 

Alicja Suska- kl. III a           
- I miejsce
w kategorii - uczniowie kl. 0 - III,
praca indywidualna
Weronika Jędrzejewska kl. III a
- II miejsce w kategorii -
uczniowie kl. 0 - III,
praca indywidualna
                          
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!

 

 

 
 

Rok Janusza Korczaka

 

 

 

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Uprzejmie informuję, że II etap Konkursu Interdyscyplinarnego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa mazowieckiego "Janusz Korczak wielki przyjaciel dzieci"odbędzie się 7 stycznia 2013 roku (poniedziałek) w godz. 10.30-12.00w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie, ul. Pływacka 16.

 

 

SUKCES MONIKI


                                      
 
Monika Bednarska z klasy V a została wyróżniona
w X  Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej " Usłysz Panie, moje słowa",

dla uczczenia pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II.
Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej i Katolicki Zespół edukacyjny im. Piotra Skargi w Warszawie. Jego głównym celem jest przypomnienie wątków religijnych w poezji polskiej i zagranicznej oraz popularyzacja poezji Karola Wojtyły.
Spośród wszyskich uczestników komisje sędziowskie wybrały w poszczególnych kategoriach wiekowych trzy nagrodzone osoby oraz przyznały trzy wyróżnienia. Nasza uczennica - Monika Bednarska, przygotowywana przez p. Agnieszkę Wierzbowską,recytowała wierz Anny Rudawcowej pt. " Góra Oliwna". Swoją bardzo piękną i ekspresyjną interpretacją wiersza zdobyła uznanie komisji i została wyróżniona w konkursie.

 

 
 

 
 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie
    ul. Pływacka 16
    05-800 Pruszków
  • 022 758 69 84

Galeria zdjęć

Mapa