Sobota 21.04.2018

Wybory na przewodniczącą, przewodniczącego szkoły

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącą, przewodniczącego szkoły.

Prezentacja kandydatów odbyła się  na sali gimnastycznej. Aspiranci prezentowali swoje programy, starając się przekonać do siebie wyborców. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich ciekawych i oryginalnych pomysłów.

W głosowaniu wzięli udział wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Po kilku dniach został ogłoszony wynik, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Najwięcej głosów zdobył Olaf, który został przewodniczącym. Zastępczynią jest Marta i Łukasz. Po ogłoszeniu tej wiadomości w sali wrzało! Cała szkoła ma nadzieję, że Samorząd Uczniowski spełni swoje obietnice, sprosta oczekiwaniom. Trzymamy kciuki!

WIOSENNE  ŚWIĘTO   MUZYKI

29 marca   (środa – 4 i 5 godzina lekcyjna)

Każda klasa przygotowuje:

• Gazetkę ścienną – NASI  IDOLE  MUZYCZNI   (format A2)
  • Kolorowy PLAKAT zawierający hasło i ozdoby wiosenne     (format A2)
  • POKAZ TALENTÓW KLASOWYCH – śpiew, taniec, gra na instrumencie; występy mogą być solowe, w parach lub grupach.

Propozycje występów zgłaszamy się do dnia 27 marca (poniedziałek)

Tego dnia organizowany jest również

KONKURS WIEDZY O MUZYCE dla klas III – VI.

Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do pani Magdaleny Włodarczyk

do dnia 27 marca (poniedziałek)

DZIEŃ PIŻAMOWY

w naszej szkole

W środę 15.03.2017r.

do szkoły przychodzimy w strojach nocnych:

piżamkach, koszulkach, szlafrokach, bamboszach, szlafmycach

Do zabawy zapraszamy wszystkich.

Liczymy na kreatywność.

Lekcje w tym dniu odbywają się zgodnie z planem lekcji.

Dzień Ziemniaka

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Ziemniaka!

Z tej okazji uczniowie dostali różne ciekawe zadania dotyczące tego popularnego warzywa.

Klasy I-III wykonywały ziemniaczane ludki i zwierzątka. Ich prace stanęły na wystawie.

Klasy IV-VI przygotowały wierszyki o ziemniaku i sałatki ziemniaczane.

Sałatki zostały poddane degustacji, która odbyła się na szkolnym boisku. Atrakcją dnia były ziemniaki

pieczone przez harcerzy. Harcerski wyrób można było skosztować pod harcerskim namiotem.

Na zakończenie Dnia Ziemniaka zostały zaprezentowane wierszyki napisane przez uczniów.

Otrzęsiny klas IV

Dnia 14.10.2014r. zgodnie z tradycją szkoły odbyły się otrzęsiny klas IV. W tym roku po raz pierwszy razem z wychowawcami w uroczystości uczestniczyły trzy klasy czwarte (dotąd były dwie) : IV a,  IV b i IV c. Samorząd Uczniowski (głównie klasy VI) wymyślił dla swoich młodszych koleżanek i kolegów zadania, w których musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością rozwiązywania zagadek matematycznych,  pisania wierszy, pięknego rysowania, znajomością historii naszej szkoły, historii Polski i umiejętnością mówienia po angielsku. Uczniowie uczestniczyli w wielu próbach, no i okazało się, że są niezniszczalni. Po prostu wszystko umieją! Ich wychowawcy również są bardzo mili i pomysłowi! Podczas uroczystości napisali wspólnie wiersz o swoich klasach.

Obecne tego dnia na sali klasy V były widownią oraz miały do wykonania bardzo trudne zadanie. Uczniowie musieli wykonać portrety nauczycieli uczących  w klasach IV! Większość z was pomyśli pewnie „ Banał! ” lub „ A co w tym trudnego? ”. A  ja wam powiem, że to wcale nie jest takie proste. Narysować nauczyciela tak, żeby on się źle nie poczuł? Zrobić to szybko i sprawnie? Powiem wam, że piątoklasiści bardzo dobrze sobie z tym zadaniem poradzili.

Na koniec tej szalonej imprezy gospodarze klas IV dostali certyfikat, który zatwierdza ich przynależność do klas starszych.

Po uroczystości wszyscy zgromadzeni zatańczyli wspólny taniec wymyślony przez uczennice klasy VI a.

W naszej szkole nigdy nie ma chwili wytchnienia. Zawsze coś się dzieje. Ta impreza już niestety minęła, lecz… Szykuje się kolejna ważna uroczystość w naszej szkole, a jej opis, zaręczam wam, na pewno znajdziecie na stronie Samorządu Uczniowskiego.