Dyrektor szkoły:

mgr Barbara WILMAN-SIPIERA

• Wszystkie informacje znadziecie Państwo - TUTAJ

LINK do rekrutacji: http://pruszkow.rekrutacje.edu.pl/

• W ramach akcji „PRUSZKÓW WALCZY O CZYSTE POWIETRZE” do naszej szkoły zawitał dziś EkoBus – Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej. EkoBus, napędzany odnawialnymi źródłami energii, to ruchome centrum wiedzy i zabawy o środowisku.

Odwiedzając go dowiedzieliśmy się dziś wielu ciekawych rzeczy.

Co robić, aby powietrze było zdrowsze? Jak nauczyć się dbać o środowisko? Jak wdrażać w codziennym życiu proste nawyki, które pomogą być EKO ?

Przyjazd EkoBusa do naszej szkoły to wspaniała okazja, aby sprawdzić, co już wiemy, a czego możemy się dowiedzieć się o ochronie środowiska.

• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I a,b,c na czytelników biblioteki szkolnej.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak złożyli oni przyrzeczenie, obejrzeli prezentację, przygotowaną przez uczennice klas VII, należące do aktywu bibliotecznego. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas jej czytania. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pamiątkowy dyplom i książka będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

• Pochowani w bezimiennych grobach mieli być na zawsze wymazani z pamięci Polaków...

W dniu 1 marca 2024 r. po raz czternasty obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, który został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r jako wyraz hołdu dla tych, którzy stracili życie w obronie kraju.

Statystyka strony