Piątek 19.04.2024

Twoje dane Twoja sprawa

Ogólnopolski Program Edukacyjny Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - Twoje dane - Twoja sprawa

Program w roku szkolnym 2017/2018 realizowany jest w celu upowszechnienia wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli w okresie od1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2018 roku.

POTĘGA INTERNETU A OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

W klasach I-VII szkoły nauczyciele, przedstawiciele Straży Miejskiej, przeprowadzili zajęcia, poświęcone niebezpieczeństwom
czyhającym na użytkowników podczas codziennego korzystania z Internetu.

Głównym celem lekcji było zwrócenie uczniom uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą bezrefleksyjne korzystanie z Internetu i ujawnianie swoich danych osobowych, ale także uświadomienie uczniom, że podstawą korzystania z Internetu powinna być przede wszystkim umiejętność zadbania o własne bezpieczeństwo w sieci,  ochrona wirtualnego wizerunku, czyli ochrona danych osobowych.

Atrakcją podczas zajęć były krótkie filmy z cyklu „Owce w sieci”, które w zabawny i czytelny sposób zwróciły uwagę na wspomniane zagrożenia. Uczniowie klas I - II  nauczyli się wierszyka, który pozwala zapamiętać podstawowe zasady bezpieczeństwa.