Piątek 29.03.2024

O projekcie 10 zasad cyfrowej higieny Dbamy o dobre relacje “IDĄ ŚWIĘTA......." KONKURS Dla rodziców i nauczycieli Dzień Bezpiecznego Internetu

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:

1. Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach i problemach wynikających z ich nadużywania.

2. Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji.

3. Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci.

4. Wspólne wypracowanie i wdrażanie zasad używania zasobów sieci na terenie szkoły.

5. Tworzenie kultury świadomego bycia poza siecią.

6. Nauka kompetencji przyszłości.

7. Realizacja projektów odpowiedzialnych społecznie.

Jakich rezultatów się spodziewamy:

1. Pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne oraz relacje z innymi uczniów, rodziców i nauczycieli.

2. Zbudowanie wśród społeczności szkolnej prawdziwego obrazu nowych technologii opartego o rzetelną wiedzę.

3. W szkole wdrożone są wspólnie wypracowane zasady higieny cyfrowej.

4. Nowe technologie są regularnie wykorzystywane przez szkołę podczas zajęć z uczniami.

5. Szkoła profesjonalnie wspiera w rozwiązywaniu problemów e-uzależnień oraz realizuje działania profilaktyczne.

6. Wyłonienie liderów cyfrowych oraz twórców kreatywnych treści internetowych.

7. Szkoła kładzie nacisk nie tylko na rozwój kompetencji cyfrowych, ale również kompetencje miękkich.

8. Szkoła wspiera tworzenie kultury bycia poza siecią – zapewniającej balans alternatywy dla świata cyfrowego.

9. Członkowie społeczności szkolnej współpracują z innymi instytucjami na rzecz lokalnej społeczności.