Czwartek 28.03.2024

Biblioteka w naszej szkole Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0. Ciekawe linki Lektury Projekty

Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Konkurs biblioteczny przygotowany przy współpracy Małego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas I - III poznali polskie baśnie i legendy. Przystąpili do konkursu Mistrz Pięknego Czytania oraz do konkursu plastycznego "Projekt okładki do polskiej baśni". Kilkoro uczniów otrzymało tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Prace plastyczne zdobią korytarze szkolne. Dzieci uczestnicząc w konkursie rozbudzały zainteresowania czytelnicze, rozwijały i wzbogacały swoje słownictwo i wiedzę ogólną oraz kształtowały postawę i nastawienie do czytania oraz wyrabiania nawyku częstego sięgania po książkę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach.

SPOTKANIE AUTORSKIE

W ramach Narodowego programu rozwoju czytelnictwa 21 listopada w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panem Grzegorzem  Czerwickim,  autorem książki pt: Nie jesteś skazany. W spotkaniu udział  wzięli uczniowie klas VII i VIII. Mieli oni okazję poznać ciekawą historię życia pisarza, który wszystko stracił (wolność, rodzinę i najbliższych), a po 12 latach pobytu w więzieniu wszystko wygrał i stał się innym człowiekiem, dzięki silne wierze, własnemu  uporowi i przeświadczeniu, że nikt z nas nie jest przegrany i warto o siebie zawalczyć.

Książki zakupione do biblioteki w roku szkolnym 2023/2024

Tytuły:

Katarynka. B. Prus
Ten obcy. H. Jurgilewiczowa
Szatan z VII klasy. K. Makuszyński
Akademia Pana Kleksa. J. Brzechwa
Aksamitny królik. M. Williams
Wojownicy -Tom 1 i 3.  E.Hunter
Mądre bajki. A.Antosiwicz
Szalik o W .Szymborskiej. M.Rusinek
Sprzedawca marzeń. K.Ryrych
Uwierz w siebie. A. Olejarczyk
Młody naukowiec DNA, Młody naukowiec Atomy, Młody Naukowiec Roboty i Maszyny. C.Stuart.
Podróże Julki i Krzyśka - Korona gór polskich.
Tatrzańska przyroda Zosi i Franka. M. Marcinowski.
Magiczna podróż Flory. G. Rzepecka .
Żubr Pomponik odkrycia 1 kropla wody. T. Samojlik
Pozytywka  Poli: Zagubiona fotografia,  W blasku słońca , Polowanie na zorzę polarną,  Niezwykły taniec, Daleka wyprawa. Aniela Cholewińska-Szkolik
Robot z niebieskiego lasu. C. Fortuny
Wczoraj i jutro.  A. Paszkiewicz
Maja i tajemnicza szuflada.  A.Krawczyk
Leśne Przedszkole.  S.Hofler
Złodziejski Węzeł. G.House
Tuzin tajemnic. K.Woodfine
Elementarz, czytamy metodą sylabową.  A.Kaczmarska

S.Lagerlof. Cudowna Podróż
A.Szklarski. Tomek na wojennej ścieżce (seria)
L.M. Montgomery. Ania z Zielonego Wzgórza (seria)
A.Śliwińska. Legendy i baśnie polskie
D.Skwark. Baśnie polskie .
E.Brzoza. Baśnie i legendy polskie
M.Kożuchowska. Wesołe przygody Amelki
R.Witek. Ja Majka
Żółtowska-Darska. Messi mały chłopiec