Dyrektor szkoły:

Wicedyrektor:
mgr Barbara WILMAN-SIPIERA

• WAKACJE 2024

DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2024 r.

Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które będą prowadzone przez szkoły organizujące akcję „LATO w MIEŚCIE 2024”.

Dyżury odbędą się według poniższego harmonogramu:

Lp. Termin Placówka, która prowadzi zajęcia dla uczniów wszystkich szkół

1. 24.06.2024 - 05.07.2024 SP 10 ul. Pływacka 16, tel. (22) 299 39 19

• 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole już w zeszłym tygodniu klasy 2b i 3c miały warsztaty z recyklingu kartonów po sokach i mleku oraz plastikowych butelek. Ponadto uczennice z klasy 8a przygotowały plakat z podpowiedziami jak sami możemy przerabiać plastik.
    Dbajmy o naszą planetę pamiętając o ograniczeniu zużycia plastiku, segregowaniu plastiku do żółtych pojemników, aby można było jeszcze z niego skorzystać i nie produkować nowego. PLANETA konta PLASTIK.

• 81 lat temu 19 kwietnia wybucha powstanie w getcie warszawskim. To nie jest walka o zwycięstwo, ale o godność, honor i śmierć z bronią w ręku. Z okazji kolejnej rocznicy tego heroicznego zrywu nasza szkoła podobnie jak w poprzednich latach przystąpiła do Akcji żonkile. Ponadto młodzież przygotowała tablicę Łączy nas pamięć, która informowała o ważnym dla Warszawy wydarzeniu historycznym, jakim było powstanie w getcie i o obchodach tej wyjątkowej rocznicy. Nie zabrakło także informacji o Marku Edelmanie i Mordechaju Anielewiczu.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie informuje:

02.05.2024 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jednocześnie szkoła na prośbę rodziców zapewnia dzieciom opiekę, organizując zajęcia opiekuńcze w godzinach 7:00-17:30

Ewentualne zapisy proszę kierować do wychowawców klas do 26 kwietnia 2024 r.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.

• 81 lat temu, 13 kwietnia 1943 roku, do publicznej wiadomości trafia informacja o ujawnieniu w Katyniu masowych grobów, w których spoczywały szczątki prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych na rozkaz sowieckich władz przez funkcjonariuszy NKWD wiosną 1940 roku. Wśród zabitych strzałem w tył głowy byli oficerowie Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji Państwowej, Straży Więziennej, Straży Granicznej, Korpusu Ochrony Pogranicza i innych służb mundurowych oraz urzędnicy państwowi, sędziowie, prokuratorzy, nauczyciele, lekarze i przedsiębiorcy. W grupie polskich oficerów zamordowanych wiosną 1940 r. w Katyniu była tylko jedna kobieta – pilot podporucznik Janina Lewandowska. Aby uczcić pamięć o zamordowanych, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2007 r. ustanowił Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony 13 kwietnia w rocznicę ujawnienia zbrodni.

Statystyka strony